Çelik Ailesi'nin Acı Günü

GÜMYAD önceki dönemin başarılı başkanlarından Fatma Uygunçelik’in eşi, Av.Sadiye Çelik’in babası Faruk Çelik Hakkın Rahmetine kavuştu.

Çelik Ailesi'nin Acı Günü

Bir dönem kısa adı GÜMYAD olan Gümüşhaciköy Yardımlaşma Derneği Başkanlığı yapan Fatma ÇELİK’in eşi olan Faruk Çelik 30 yılı aşkındır tekerlekli sandalye ile hayatını idame ettiriyordu. Birçok doktorun yaşamasının mümkün olmadığını belirtmesine rağmen, eşi tarafından neredeyse bir çocuk gibi bakılan Çelik, ömrüne biçilen süreden 33 yıl daha fazla yaşayarak bir mucizeyi gerçekleştirmişti.

Hastalığa yakalanmadan önce dünyaya gelen kızları Sadiye Çelik çocukluğundan bugüne babasını hep tekerlekli sandalye de sevdi…Ona olan sevgisini her etkinlikte gösterdi. Zamanla Sadiye Çelik’in de bir çocukları oldu ve Faruk Çelik bu sayede torun sevgisini de tatmış oldu. Mutlu ve huzurlu bir aile tablosu çizen Çelik Ailesi yaşamları ve mücadeleleriyle örnek bir aile oldular. Fatma Çelik eksilen her ne varsa onu tamamlayan bir yapıya sahip oldu.  GÜMYAD çatısı altında harika işler yaptı. Anne ve babasının çizgisinde yol alan Avukat Sadiye Çelik GÜMYAD’a başkan olunca bu mayanın tesadüf olmadığı ortaya çıktı.

STK’larda ve yaşamında aynı başarıyı yakalayan Sadiye Çelik Amasyalıların gönlünde tıpkı annesi gibi büyük bir yer etti. Tıpkı babasının gönlünde yer eden Galatasaray sevdası gibi.

Bizler her ne kadar mucizelerle hayatta kalmayı başarsak dahi, ‘’Her nefis ölümü tadacaktır’’ ayeti kerimesi nazarınca bir gün son nefesimizi vereceğiz.

Faruk Çelik abimizin de sayılı nefesi sona erince Rabbim onu yanına aldı.

Cenazesi bu akşam  (10.12.2021)  saat 19:00’da Küçükçekmece Garip Dede Cem Evi’nde helallik alınarak Cumartesi günü de Gümüşhaciköy Çetmi köyüne nde öğle namazına mütweakkip toprağa verilecek…

Mekanın Cennet Olsun Faruk Çelik……

YORUM EKLE
YORUMLAR
HUSAMETTİN  AYDIN
HUSAMETTİN AYDIN - 2 yıl Önce

Fatma kardeşime baş sağlığı diliyorum

Rahmetli eşininde
Ruhu şad mekanı cennet olsun..

SIRADAKİ HABER