Amasya'da Kar Kış Çok Sorun Yok

Amasya Belediyesi karla mücadele ekipleri yoğun kar yağışının ardından gün boyunca yaptığı çalışmalar sayesinde sorumluluk alanındaki anayollar trafik akışı için uygun hale getirildi.

Amasya'da Kar Kış Çok Sorun Yok

Kaynak: Ferhat Tutak/Amasya Ajans

Teknik birimlerde görev alan personellerin yanı sıra idari birimlerden de birçok çalışanı ile koordineli olarak sahada çalışmalarını sürdüren Amasya Belediyesi Ekipleri, şehir merkezine ulaşan yollardan başlayarak sorumluluk alanında olan tüm caddelerde, kırsal mahallelerden şehir merkezinde ulaşımı sağlayan yollarda ve ticaretin yoğun olarak gerçekleştiği işletmelerin ve esnafın bulunduğu bölgelerde de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu bölgelerde küçük iş makineleri ve insan gücüyle de müdahaleler devam ediyor.

Son zamanların en yoğun kar yağışıyla karşı karşıya kalan şehir için, Amasya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri 7/24 sahada kar küreme, yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda şehrin ana arterlerini oluşturan cadde ve sokaklarda trafik akışında yaşanan aksamalar çözüme kavuşturulurken olası buzlanma tehlikesine karşı ekipler nöbet tutuyor. Çalışmalarda kaldırım ve üst geçitler de yaya kullanımının güvenli hale gelmesi için temizleniyor.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI HİZMETE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN SARI;Şehrimizde beklentinin üstünde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle personel ve araç sayısı artırılarak 2 Başkan yardımcımız,4 müdürümüz ve 217 personelimiz (Ayrıca Zabıta,İtfaiyeden oluşan tüm kadromuzla hummalı bir şekilde çalışılmaktadır.Bütün imkanlarımızla şehrimize hizmet vermeye çalışıyoruz.Vatandaşlarımız acil her hangi bir ihtiyaçların da 153 nolu telefonumuzu arayarak,ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Yayalar için ise tüm üst geçitlerde,köprülerde kar temizleme ve tuzlama çalışmaları yapılıyor. Ekipler ayrıca yoğun kar yükü nedeniyle devrilen ağaçları da toplayarak olası tehlikeleri engelliyor.

İŞ HAYATININ DEVAMLILIĞI İÇİN KÜÇÜK İŞ MAKİNELERİ VE İNSAN GÜCÜ HİZMETTE

Amasya Belediyesi ekipleri yoğun kar yağışının etkisiyle çöken veya çökme tehlikesi taşıyan tente ve sündürmeleri sökerek risk durumunu ortadan kaldırıyor. Söküm çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapılacak olan yenileme çalışmalarını da belediye yürüterek, esnafa bu konuda bir yük binmesi de engellenmiş olacak.

İş alanlarında çalışma hayatını kolaylaştıracak ve kar engelini en asgari seviyeye çekecek tüm çalışmaları yürüten Amasya Belediyesi, mahalle ve kırsal arasındaki trafik akışının da aksamadan devamlılığının sağlanması için hem küreme ile temizleme yapıyor, tuzlama yolu ile yığılmaları engelliyor ve açıklığın devamlılığının sağlanması için çalışıyor.

Ayrıca ekiplerimiz tüm açık alanlarda sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının giderilmesi için yiyecek takviyelerinde bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER