Rektör Elmacı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, mesajında, tüm öğretmenlerin ve öğretmen adayı olan öğrencilerin günlerini kutladı.

Rektör Elmacı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Rektör Elmacı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin en iyi şartlarda görev yapmaları en büyük arzumuzdur. Eğitime yapılan her türlü yatırımın aynı zamanda ülkemizin geleceğine yapıldığının da bilincindeyiz. Bu amaçla bünyesinde Eğitim Fakültesi barındıran eğitim kurumlardan biri olarak, vatanına ve milletine faydalı, çağdaş bilgilerle donanmış, üretken, bilinçli öğretmen adayları yetiştirmek en büyük gayretimizdir. Geleceğin güçlü Türkiye’si çocuklarımız, gençlerimiz ve öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir.

Bu düşüncelerle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve hürmetle anıyorum. Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, ülkemizin dört bir yanında büyük bir fedakârlık ve özveri ile çalışan tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER