Amasya'da Muhteşem Gece

Mevlâna Celaleddin Rumi vuslatının 748., Yunus Emre ise vefatının 700. yılında Amasya Üniversitesi Milli Hakimiyet yerleşkelerinde Eğitim Fakültesi Kültür ve Kongre Merkezinde Kasım Alper Özdemir’in hazırladığı özel bir etkinlik ve seslendirdiği şiirlerle anıldı.

Amasya'da Muhteşem Gece

Amasya Üniversitesi Milli Hakimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Amasya Eski Milletvekili Avni Erdemir, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail İlmaz, Beyazay Derneği Şube Başkanı Ünal Kurt, Amasya Mevlâna Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı Emsal Cenik, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü, Amasya Ün. Genel Sekreteri Duran Çuhadar, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Eski Milli Güreşçi Mahmut Demir, Amasya Lisesi Müdürü İbrahim Malkoç, İlköğretim Baş Müfettişi Hasan Kaya, Taşova Eski Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Amasya Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürü Keriman Kutsal, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol ve siyasi partilerin temsilcileri de katıldı.

Etkinlik Yunus Emre ve Mevlana’yı anlatan Belgesel ve Erdem Enes Korucu’nun ney taksimi ile başladı.

Semazenler eşliğinde yorumladığı şiirler ile büyük alkış alan Özdemir; uzun yıllar sonra kendi memleketimde bir etkinlik yapabilmek ve muhteşem bir salonda bu güzel kitleyle buluşabilmek benim için de ayrı bir onur oldu..

Sayın Rektörümüz Prof.Dr Süleyman Elmacı ve onun ekibine, yine etkinleri destekleyen STK lara çok teşekkür ediyorum. Bir hafta bile süre olmadan bu geceyi hazırlamak kolay değildi. Amasya tarihine not düşen sevgi ve muhabbet dolu bir geceye katılan misafirlerimize de şükranlarımı sunuyorum; dedi.

Gecede bir sürpriz ise aynı zamanda İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı da olan Kasım Alper Özdemir’in özel bir ķız çocuğu olan engelsiz yürekli Fatmanur Tekin’e ismi yazılı 5 numaralı Beşiktaşlı futbolcuların özel olarak imzaladığı sahnede hediye etmesi oldu.

Kasım Alper Özdemir’e günün anısına ağaç dikme sertifikası veren Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü, “İnsan ve insan sevgisiyle yola çıkan Mevlana ve Yunus Emre, bizlere göre Anadolu’nun manevi mimarlığını üstlenen gönül insanıdır. Bu güzel gecenin düzenlemesine vesile olan şiirleri, seması ve neyi ile geceye katkı sunan Kasım Alper Özdemir’e teşekkür ediyorum. Bu ve buna benzer etkinliklerde Amasya Üniversitesi tüm imkânlarını seferber etmeye devam edecektir.” dedi.

Kasım Alper Özdemir’in yaşadığı şehir Eyüpsultan’ın takımı Eyüp Spor’un atkısını hediye ettiği Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Duran Çuhadar ise huzur dolu bir geceyi yaşadık.

Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum; dedi.

Etkinlik sonunda misafirler Kasım Alper Özdemir ile bol bol hatıra fotoğrafı çekindiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Edib Ahmet Ceylan
Edib Ahmet Ceylan - 1 yıl Önce

Değerli Hocam, çok güzel bir geceydi. Yayında ve yapımda görev yapan bütün arkadaşları Yürekten kutluyorum. HAYIRLI AKŞAMLAR

SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.