Yazıcıoğlu Kültür Merkezi ve Ayşe- Günay Güney Kur’an Kursu inşaatı sürüyor.

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği gönüllüleri tarafından başlatılan Kuzey Makedonya’nın Doğusunda bulunan Bosiliwo’ya bağlı bir Hristiyan Köyü olan olan Ernekük’te yaşayan Türk vatandaşları için yapılan Gasilhane Kuran Kursu ve Kültür Merkezinde sona doğru geliniyor..

Yazıcıoğlu Kültür Merkezi ve Ayşe- Günay Güney Kur’an Kursu  inşaatı sürüyor.

justin tv izle, tinyurl.com/b3t2info, tinyurl.com/b3t2info, Geneva,sans-serif;">İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir; ”Ecdad yadigarı Makedonya’da Sultan Murat tarafından yaptırılan tarihi Camii yanına güzel ve şirin bir yer yaptırabilmek bizim için ayrı bir onur ve mutluluk oldu.

”Niye hala bu köylerdesiniz bazı Türk köylerine sizi götürseler olmaz mı” dediğimde bir Teyzemiz camiyi ve minareyi göstererek biz gidersek bu cami yıkılır biz Osmanlı ve Türkiye’nin burada bekçisiyiz demesi bu işe atılmamıza vesile oldu.

Gasilhane’yi yapan Avusturya Gönüllüleri ekibine ayrıca teşekkür ederken her daim yanımızda bulunan gönül insanı değerli büyüğüm Günay Güney ve eşi Ayşe Güney  ile ailelerine ayrıca şükranlarımı sunuyorum.

İnşallah 1-2 aya tamamen bitecek olan merkezimizde Türkçe  dersi de verilecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.