Amasya Fm Sürprizlerle Bu Akşam Yayında...

Amasya gündemini takip edip, sivil toplum kuruluşları ve toplumun sesi olmayı amaçlayan Amasya Fm bu akşam normal yayına merhaba diyor...

Amasya Fm Sürprizlerle Bu Akşam Yayında...

Gurbetteki Amasyalılar'ın sesi olmayı amaçlayan Amasya Fm kurucusu İlhan İnan ve sanatçı Murat Türk sonunda azimle başladıkları radyo istasyonlarını tamamlayarak yayına hazır hale getirdiler. Bu akşamdan itibaren  test yayınlarından normal yayına geçecek olan Amasya Fm'de bir çok alanda sorunlar mikrofona taşınacak. Özellikle memleketten haberler, hukuk ve sağlık saati bazı programlar olduğu belirtilirken daha fazlası sürprizlerle ilerleyen zamanlarda radyoda olacağı belirtildi.

Radyo kurucularından tatlı ustası İlhami İnan yıllarca milletimizin ağız tadı için hizmet verdik, şimdi bu tatlandırıcıyı mikrofona taşımaya çalışacağız. Umarız ki tatlı sohbetler eşliğinde hem ulusal hem de yöremize ait sanatçılarımızın eserlerini sizlerle buluşturacağız. Sanatçı Murat Türk ise, sanatçı kardeşlerimizin eserleri birçok radyoda çok uçuk fiyatlarla çalınıyor, bizler onların eserlerini olandan az, olmayandan hiç almayarak radyomuzda çalacağız. Bende bir sanatçı olarak bu gibi durumların sanat camiasını ne kadar zorda bıraktığını bilenlerdenim. İnşaallah hayırlara vesile oluruz diye konuştu. 

Suluovalılar Dernek Başkanı Sezgin Aksoy ise, sivil toplum kuruluşları için kendi özünden çıkan bir mikrofonla proje ve etkinliklerini duyurabilecekleri bir dijital radyolarının olduğunu tüm derneklerimiz bilsinler. Bundan böyle bu mikrofon hepimizin ortak sesi ortak nefesidir. Hemşerilerimize hayırlı olsun dedi.

Evet yıllarca hiçbir haberi para karşılığında yapmayan, Amasya Sevdası'nı cebinde değil yüreğinde hisseden Amasya'nın Sesi Amasya'nın nefesi olacak Amasya Fm'e başarılar diler...

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2021, 13:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ibrahim sangal
Ibrahim sangal - 2 yıl Önce

Hayirli olsun frekans kaç ayrıca türkiye genelinde yayın olacakmı

Hüseyin sarıkaya
Hüseyin sarıkaya - 2 yıl Önce

Radyomuz amasya fm kurucuları ilhami inan ve murat Türk başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun.

SIRADAKİ HABER