Ayşegül PINAR'dan Yine Muhteşem Bir Klip

Türk Halk Müziğinin sazı ve sözüyle usta yorumcusu Ayşegül PINAR yine dillerden düşmeyecek bir eserine muhteşem bir klip ekledi....

Ayşegül PINAR'dan Yine Muhteşem Bir Klip

Birçok etkinlikte aranan isim olan Türkülerin Sultanı Ayşegül Pınar pandemi döneminde de boş durmadı ve harika bir türkü ile hayranlarına bir klip armağan etti. Aslen Tokat'ın Erbaa ilçesi Keçeci Köyü nüfusuna kayıtlı olan sanatçı Ayşegül Pınar, icra ettiği sanat alanında da bir eğitmen olarak görev yapıyor. Müzik öğretmenliği ile müziğe yatkın çocuk ve gençlere eğitim veren sanatçı, Türk Halk Müziği'ne eserlerinin yanısıra bilgi birikimiyle de katkı sağlıyor. Sanat adına sanata,sanatçıya ve sanat severlere karşı görevini layıkıyla yerine getiren Ayşegül Pınar yöresinde de sevilen bir sanatçı konumunda. Türkülerin sultanı ve sazın prensesi olarak yörede nam almış sanatçı yeni klibiyle de adından çokça söz ettireceğe benziyor.

Tokat yöresi ve geniş manada Kelkit Vadisi'nin türkü bacısı olan sanatçı, başta memleketi Tokat yöresi olmak üzere tüm yurtta vede yurtdışında bu yörenin tanıtımında büyük katkı sağlıyor. Önceki eserleri ve klibleriyle yörenin susmayan sesi olan Pınar bir şekilde sanat adına bir kültür elçisi konumunda. 

7'den 77'ye her kesimin ilgisini çeken, gençlerin olduğu kadar yaşlıları da beğenisini kazanan Ayşegül PINAR bir şekilde ''Aile Sanatçısı'' ünvanı ile de anılıyor.

Ayşegül Pınar yepyeni klibiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; insanlarımız 100 yılda bir gelen bir salgınla karşı karşıya, böylesi durumlarda türkülerimiz toplumun içindeki nefesidir. Söyleyemediklerini söyleme sanatıdır. Bizler toplumun bu söylemediği, haykıramadığı duygularının tercümanı olmaya çalışıyoruz. Umarız ki bu salgın en kısa zamanda tüm dünyayı terkeder ve türküler acıları değil, sevinçleri haykırdığımız namelerimiz olur diye konuştu. Pınar son klibiyle de bu sıkıntılı döneme bir nebze de can katmak ve toplum psikolojisine pozitif katkı sağlamak amacını güttüğünü dile getirdi. Bizler sazımız ve sözümüzle halkımızın hislerine tercüman oluyoruz dedi.

Ayşegül Pınar’ın yeni çalışmasına: Facebook adresindeki

https://www.facebook.com/aysegulpinar/videos/823445874923406 linkinden ve

https://www.youtube.com/watch?v=s1cw15N2g_k you tube linkinden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 14:04

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER