İçinde ''Cin'' Olmayan Korku Fİlmi

Gündemde yer alan yabancı filmlerin bilinirliği bir yana, Türk yapımları da özellikle korku-gerilim türünde ön planda tutulmaya başlandı. Yerli yapım korku filmlerinde dinin ön planda tutulması ve korkuyu bu çemberde ele almalarına alışkın seyirciye, adeta ters köşe niteliğinde bir film vizyona giriyor.

FABRİKA isimli filmde; Bir gencin çalıştığı fabrikada alay konusu olması, hikâyeyi başlatıyor.  Doğuş isimli ana karakter, gece vardiyasında çalışan genç bir adamın hikâyesini sunuyor.

Doğuş, fabrikada çalışan üç ustanın çıraklığını yapan Doğuş, sürekli ustaların kendisi ile uğraşmalarına maruz kalır. Erkekliği ile dalga geçen ustaların bu tutumuna başlarda aldırış etmeyen Doğuş, bir süre sonra bu durumu sorun etmeye başlar. Zaman geçtikçe yapılanlara artık dayanamayacak hale gelen Doğuş, kendisini hayatının akışının değişmesine neden olacak olayların içinde bulur.

ELEŞTİRMENLERDEN TAM NOT ALDI

Fragmanıyla eleştirmenler tarafından tam not alan filmin önemi, ilk etapta yerli yapım bir korku gerilim filmi olması. Diğer yandan ise dinin ön planda tutulmaması. Özetle eleştirmenlerin ortak değerlendirmesinde “içinde cin geçmeyen yapım” ifadesi pekişiyor. Bu açıklamalar ise FABRİKA filminin merakını iyiden iyiye artırıyor.

Yapımcılığını ve senaristliğini Cem KAYMAKCI’nın üstlendiği FABRİKA filminin yönetmen koltuğunda ise Görkem CELİLOĞLU oturuyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2022, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER