Körfez’de Amasyalılar Günü

Kocaeli Körfez’de uzun yıllardır dernek faaliyetlerini sürdüren Körfez Amasyalılar Derneği yeni yönetim kadrosu ile Amasyalılar Piknik Şöleni düzenledi.

Körfez’de Amasyalılar Günü

Kocaeli Körfez ilçesinde İlimtepe mesire alanında yapılan şenlikte bir çok Taşovalı ve Amasyalı hasret giderdi.

Gün boyu süren etkinliklerde çeşitlik ikramlar yapıldı. Çocuklar için farklı etkinlikler vardı.

Dernek Başkanı Ramazan Parlak konuşmasında: ”Yönetim olarak güzel bir etkinliğe imza attık. Körfez Belediyesi başta emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bizim amacımız gurbette hemşehri dayanışmasını sağlamak ve memleket özlemini gidermek. Mücadelemiz her daim devam ediyor. İnşallah bir çok faaliyete imza atacağız” dedi.

Etkinlikte söz alan İyilik Hareketi Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir ise Dernek Başkanı Parlak ve ekibini tebrik etti. Dayanışma önemini vurgulayan Özdemir çocuklarla ilgilenip yaşlılarla da sohbet edip şiirler okudu.

Piyanist Alpaslan, Emir Üstün ve Onur Macit’in sahne aldığı günde ağalık seçimi yapıldı ve genç bir isim Mehmet Parlak ağa seçildi.

Amasya Spor formalarının dikkat çektiği gün birlik beraberlik içerisinde sona erdi.

Etkinliğe; Kocaeli Büyükşehir Koordinatörü Hasan Ayaz, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Ak Parti Körfez İlçe Başkanı Nurettin okutan, CHP Körfez İlçe Başkanı Gülseren Solmaz Altunal, Demokrat Parti İlçe Başkanı Veli Yıldız, Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Mehmet Ali Tahtalı, Yeniden Refah Partisi Körfez İlçe Başkanı Ümit Pehlivan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Türköz, Körfez Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk, SAMASDER Dernek Başkanı Burhan Erginer ve çok sayıda misafir katıldı.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER