Müslüm SÖYLER Engelsiz Mikrofon Ödüllerine Aday

Bağcılar Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 5.si düzenlenen ''Engelsiz Mikrofon Ödülleri'' oylamaya başlandı. 24 Ocak itibarı ile 1 Şubat'a kadar devam edecek oylamada ödüle hak kazanan radyocular törenle ödüllerini alacaklar. Amasya'nın Sesi Editörü Müslüm SÖYLER YILIN EN İYİ ENGEL TANIMAYAN RADYO PROGRAMCILARI kategorisinde yarışıyor.

Müslüm SÖYLER Engelsiz Mikrofon Ödüllerine Aday

Bağcılar Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 5.si düzenlenen ''Engelsiz Mikrofon Ödülleri''  oylamaya başlandı. 24 Ocak itibarı ile 1 Şubat'a kadar devam edecek  oylamada ödüle hak kazanan radyocular törenle ödüllerini alacaklar. Amasya'nın Sesi Editörü Müslüm SÖYLER  ''YILIN EN İYİ ENGEL TANIMAYAN RADYO PROGRAMCILARI'' kategorisinde yarışıyor.

Geçmiş dönemlerde engelliler konulu programıyla birçok kez ödüle layık görülen Söyler yarışmayla ilgili;

Bir gönül işi diyoruz, diyorlar yada öyle kabul ediliyor. Lakin biz bu işi her ne kadar gönülden yapsak, kendi çabalarımızla radyo istasyonuna gitsek, konuklarımızla kendimiz birebir ilgilensek dahi, radyo sahipleri tarafından sponsor bul, reklam al gibi baskılara maruz kalıyoruz. Bu nedenle biz engelli programcıları ''Gönül işi'' dışında şartları zorlayan programcılar olarakta anılmamız gerekiyor. Burada amacımız ödül almaktan ziyade, memleketimizin en ücra köşesindeki bir engelli kardeşimizin sesi olmak ve duygularına tercüman olabilmektir. Radyo sahiplerinin ekonomik zorluklarla mücadele ettiklerini de biliyoruz. Hal böyle iken bizler de elimizden geldiğince ekonomik manada radyolarımıza destek bulmaya çalışıyoruz. Bu konuda asla duyarsız kalmıyoruz. Eğer radyo sahipleri maddi kaygı oranında kalite ve profesyonelliğe de önem verirlerse reklam ve sponsorlar eminim ki kendiliğinden geleceklerdir. Kalitesiz ve sosyal içeriği olmayan yayınlar halkımızdan asla beğeni almazlar. Ülkemizin yaklaşık %6.9 gibi bir oranı kaplayan engelli vatandaşlarımızın sesi olmak bize göre en büyük ödüldür. Sponsor bul yayın odasın gir mantığı radyoculuğun kalitesini gittikçe dibe çekmektedir. Bu ise, kaliteli yayıncıların kendi özel sayfalarından seslerini duyurmalarına kadar giden bir sürece yol alıyor. Bu vesile ile tüm radyocu arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum.

Bizlerde Amasya'nın Sesi Ailesi olarak kaliteli bir oylamayla sonuçların hakedene gitmesini temenni ediyoruz.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziyaettin Önder
Ziyaettin Önder - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER