Çaydibi Köyünden Cumhurbaşkanı Tatar’a Çiçek Bamyası

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı şair ve yazar Kasım Alper Özdemir tarafından Çiçek Bamyası hediye edildi..

Çaydibi Köyünden Cumhurbaşkanı Tatar’a Çiçek Bamyası

Amasya’nın coğrafi işaretli ürünlerinden olan ve dünya çapında satılan ve özellikle Konya mutfağına giren çiçek bamyasının en çok yetiştirildiği yerlerden biri olan ve halkın bir çok kesimin de geçimini sağladığı çiçek bamyası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı şair ve yazar Kasım Alper Özdemir tarafından K.K.T.C de hediye edildi..

Bamyayı ise kendi el emeği ile özel selam ile 1974 Kıbrıs Barış Harekatı sırasında şehit düşen ve Lefkoşa Boğaz şehitliğine defnedilen şehit asker Lütfi Aras’ın eşi Necla Aras ve oğlu Ömer Aras tarafından özel olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inin Bağımsızlık günü dolayısıyla Anavatan’dan Yavruvatan’a notuyla gönderildi..

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise Özdemir aracılığıyla şehit Lütfi Aras’ın ailesine selamlarını göndererek memnuniyetlerini iletti..

Daha sonra şehitliği ve Amasyalı şehit Lütfi Aras’ın kabrini ziyaret eden Özdemir Kuzey Kıbrıs’a davetleri için Cumhurbaşkanlığı STK İletişim Daire Başkanlığı ve Büyükelçiliğe teşekkür etti..

Özdemir; yavru vatanımıza memleketimizin el emeği göz nuru ve vitamin deposu olan çiçek bamyasını çok kıymetli olan ailemizden değerli büyüklerimize hediye verilmesine vesile olmak bizler için de ayrı bir güzellik oldu; dedi..

Özdemir ayrıca Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mesut Genç ve STK İletişim Koordinatörü Latif Akça tarafından ağırlandı..

Koordinatör Latif Akça; Kasım Alper ÖZDEMİR ve İyilik hareketi ekibiyle güzel işler yapmayı düşünüyoruz.


Kendilerine devletimiz adına hoşgeldiniz diyor çalışmalarında başarılar diliyorum dedi..

Özdemir ayrıca hemşerimiz ödüllü aşçıbaşı Ersin Kara’yı da ziyaret etti..


Girne 23 Nisan ilkokulunda okul müdürü ve öğretmenleri ziyaret eden Kasım Alper Özdemir çocuklar ile de bol bol fotoğraf çektirdi

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2022, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner31

banner30