Çok Dikkat ! Vakalar Ürkütüyor....

Dünyayı saran ve sarsan Kovid 19 salgını dikkatsizliğin ve vurdumduymazlığın sayesinde şekliden şekile girerek varlığını kuvvetlendirmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Koca son vakaların korkutucu olduğunu açıkladı ve aşı konusuna bir kez daha dikkat çekti...

Çok Dikkat ! Vakalar Ürkütüyor....

Sağlık Bakanlığı, 'Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. 2 Eylül 2021 Perşembe günü verilerine göre; Türkiye'de son 24 saatte 305 bin 47 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı, 23 bin 496 kişinin testi pozitif çıktı, 283 kişi hayatını kaybetti, iyileşen sayısı ise 20 bin 4 oldu. "Kayıpların sadece yüzde 10'a yakını aşılı"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından bugünkü vaka tablosuyla ilgili paylaşımda bulundu. Bakan Koca, "Vaka tabloları ve aşı : %78'imiz tek, %60'ımız 2 doz aşı olmuş durumdayız. Son 4 haftada vaka artışları özellikle aşı olmamış kişilerden kaynaklanıyor. Aktif vakaların %81'i, hastaneye yatanlarınsa yaklaşık %90'ı aşısı tam olmayan kişiler. Kayıpların sadece %10'a yakını tam aşılı" dedi.1. doz aşılama oranı yüzde 78.71 oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama oranı ortalama yüzde 78.71 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 60.63 olurken 1., 2. ve 3. doz aşısını yaptıran vatandaş sayısı toplamda 95 milyon 565 bin 306'ya yükseldi.

Bu tablodan anlaşılacağı üzere iki senelik süre korona virüs konusunda toplumda hiçbir olumlu gösterge oluşmamış. Yine herkes bildiğini, bilmeyende bildiğini zannedenlerin paylaşımlarını dikkate alarak hem kendi hemde toplum hayatını riske atıyor.

Yapılması gereken ise aslında çok basit...

Maske+Mesafe+Temizlik = Sağlıklı bir hayat olması ....

Bunları bireysel olarak gerçekleştirir tıbbi çalışmalar neticesi ortaya konulan aşılardan da faydalanırsak, bizleri tehdit eden  bu salgının üstesinden gelebiliriz. 

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER