İyilik Hareketi'nden Makedonya'da Muhsin Yazıcıoğlu'na Vefa

İyilik Hareketi Makedonya'da Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Evi ve Kuran Kursu yaptırıyor..

İyilik Hareketi'nden Makedonya'da Muhsin Yazıcıoğlu'na Vefa

İyilik Hareketi Makedonya'da Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Evi ve Kuran Kursu yaptırıyor..

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir'in geçtiğimiz aylardaki ziyareti sırasında sosyal medyadan paylaşarak cami içi tadilatlarının da yapıldığı Kuzey Makedonya'nın doğusunda yer alan Bosilivo ilçesine bağlı Ernekük Köyünde bulunan 1400 yılında Osmanlı tarafından inşaa edilen tarihi Camii yanına bölgede zor şartlarda yaşayan Türk soydaşlarımız için Kuran Kursu ve Kültür Evi yaptırma çalışmaları devam ediyor.

Köyde bulunmayan Gasilhane'de Kasım Alper Özdemir'in girişimleri sonucunda Avusturya Gönüllüleri tarafından yaptırılıyor.

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir; Makedonya'nın dört bir yanında yüzlerce Türk Köyümüz var.

Dört yıldır bir çok proje ile Türk evlatlarımızla buluşuyoruz. Ama bizi üzen bir olayda gasilhanesi bile bulunmayan bir hristiyan Köyü olan Ernekük te yaşayan iki yüz civarında soydaşımızın yaşadığı bu yere olan ilgisizlikti.

Zaten fakir ve uzak bir köy olunca bu işler de öylece kalmış. Şimdi el ele vererek bu evlatlarımıza Türkçe derslerinin de verilerek Kuran ve Bilimin ışığında yol göstermek için kuracağımız bu kültür evini yapabilmektir.

Bu düsturla Camii yanına inşaatımız son sürat devam ediyor. İnşallah ilk dersi vermek içinde bu mücadelemiz devam edecek. 

Kuran Kursu ve çeşme abdesthane inşaatına destek veren değerli büyüğümüz İyilik Hareketi gönüllülerimizden Günay Güney ve ailesine teşekkür ediyorum.

İnşallah hedefimiz 19 Mayıs Bayramı haftasına kadar tamamen bitirerek açılışını yapmamız olacak.

Bu güzel yere de Türk İslam Dünyasının önemli şahsiyetlerinden Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun adını vereceğiz. İnşallah Türkiye sevdası ile yeşerecek nice güzel evlada hizmet edecektir bu güzel yer, dedi..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet TAŞOVA
Ahmet TAŞOVA - 2 yıl Önce

İyilik hareketini ve TAŞOVAmızın evladı sevgili Kasım Alper Özdemir ‘i tebrik ediyorum. Çalışmalarında Allah kolaylık versin.

SIRADAKİ HABER