Ayak Tenisi Sporcuları Rektör Elmacı'yı Ziyaret Etti

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Ünilig Üniversitelerarası Ayak Tenisi, mix kategorisinde (karışık kadın erkek) Türkiye Şampiyonu olan Amasya Üniversitesi öğrencilerini makamında ağırladı.

Ayak Tenisi Sporcuları Rektör Elmacı'yı Ziyaret Etti

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Ünilig Üniversitelerarası Ayak Tenisi, mix kategorisinde (karışık kadın erkek) Türkiye Şampiyonu olan Amasya Üniversitesi öğrencilerini makamında ağırladı.

Ülke genelindeki 17 üniversiteden toplam 26 takım ve 214 öğrencinin katıldığı, Türkiye Şampiyonasının düzenlendiği Manisa’dan Amasya’ya dönen sporcular Kadın Erkek’te Türkiye Şampiyonu, Erkeklerde Türkiye ikincisi oldu. Şampiyon sporcularımız ve antrenörleri Öğr. Gör. Ali Galip Yücel’in yer aldığı ziyarete, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Kürkçü ve Prof. Dr. Halil Apaydın, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü katıldı.

Amasya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisi Ayak Tenis Milli Takım Kaptanı İbrahim Serdar Demir; “Önümüzdeki yıllar için düşüncelerimiz şu, Dünya Şampiyonası var Katar’da düzenleneceği söyleniyor. Şu an ona hazırlanıyoruz. Amasya Üniversitesi Ayak Tenisi iki oyuncumuz da milli takımda zaten. Bununla birlikte burada yakaladığımız başarıyı üniversiteler arası şampiyonada şampiyon olduktan sonra diğer turnuvalarda da sürdürmek istiyoruz. Manisa da 26 takımın katıldığı şampiyonada şöyle bir durum oldu. Mix kategorisinde Türkiye birincisi olduk. Trible man erkek kategorisinde Türkiye ikincisi olduk. Finalde Gedik Üniversitesiyle milli takımdan arkadaşlarımla çok güzel mücadele oldu. Onlar da milli takım sporcuları zaten. Onlara yenildik. Sakatlığımdan dolayı ben pek takıma katkı sağlayamadım. Amasya Üniversitesi olarak güzel bir Turnuva geçirdik. Önümüzdeki sene inşallah Türkiye’deki tüm kupaları kazanmak istiyoruz” dedi.

Amasya Üniversitesi Ayak Tenisi Takımı Sporcusu Selin Nur Şahin; “Bu spora daha bu sene katıldık ve yeni bir branş, yeni maceralar. Mix kategorisinde Türkiye birincisi olduk. Avrupa’ya gitme hedefimiz var. Seneye inşallah Süper ligdeyiz. Süper lige çıktığımız için kadınlarda olsun, erkeklerde olsun, Mix’te olsun, Avrupa hayalimiz var. Kendimizi daha da geliştirip daha yüksek mevkilere çıkacağız” dedi.

Amasya Üniversitesi Öğr. Gör. Antrenör Ali Galip Yücel; “Üniversite Sporları Federasyonunun çalışmaları doğrultusunda yeni gelişmekte olan sporlara dahil oluyoruz. Manisa Kula’da Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasına Ayak Tenisi branşında Amasya Üniversitesini temsilen katıldık. Amasya Üniversitesi olarak Kadın, Erkek ve Mix’te Türkiye Şampiyonu, erkeklerde Türkiye ikincisi olduk” dedi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Üniversitemiz öğrencileri ile gurur duyduğumuzu belirtmek isteriz. Yaklaşık 26 takımın katılmış olduğu bir yarışmada üniversitemizi şampiyon olarak ilan etmeleri taktire şayandır. Başarılarının devamını da diliyoruz. Takımın ve sporcularımızın başarılarını üst noktalara taşıyabilmek için üniversite olarak desteğimizi esirgemeyeceğimizi belirtmek isterim” dedi.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Elmacı sporcularımıza hediyeler takdim etti. Ardından şampiyonlar spor salonunda kısa bir gösteri sergiledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER