HUBUBAT HASADI BAŞLADI 

Amasya ve bölgenin en büyük tarımsal ve hayvansal üretim merkezi Suluova İlçesinde hububat hasadına başlandı

HUBUBAT HASADI BAŞLADI 

Biçerdöverlerin girdiği tarlalarda hasat sevinci yaşayan üreticilerin mutluluğunu paylaşan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Suluova Ziraat Odası Başkanı Savaş Üçok, "Bu sene yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü. Bereketli bir sezon bekliyoruz" dedi. Suluova Ziraat Odası Başkanı Savaş Üçok, " İlçemizde bu sene yaklaşık 165 Bin dönüm Hububat ekimi yapıldı. Ekim alanlarından yaklaşık 100 Bin tona yakın mahsul bekliyoruz.  Mahsüllerin parasal değeri de 850 Milyon Türk Lirasına yakın. Bu ilçemiz ekonomisinin sadece buğday ve arpadan aldığı paydır" dedi.

Suluova Ziraat Odası Başkanlığı olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını kaydeden Üçok, " Yaz kış,  gece gündüz, yağmur çamur demeden bize göre en vefalı yar olan topraktan alnının teriyle rızkını kazanan başta elleri öpülesi kadınlarımız olmak üzere ilçemiz tarımına katkı sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dünyada tarım İlk insan İlk Peygamber Adem Aleyhisselam ile başlamış ve her geçen gün önemini artırmıştır. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan pandemi süreci insanların aslında en temel ihtiyaçlarının neler olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Yaşamın temel unsuru olan beslenmeyi sağlayan tarım sektörünün önemini tüm Dünya bir kez daha  anlamıştır" dedi.

Üçok, Toprak Mahsülleri Ofisinin (TMO) arpa ve buğday alımına başladığını, TMO nun çiftçiye daha iyi hizmet verebilmek için günlük alım kapasitesini arttırdığını ve randevu sisteminin etkin olarak devam ettiğini  belirterek  "Üreticimiz rahat olsun herkesin mahsulünü TMO alacak. Kimsenin ürünü elinde kalmayacak" dedi. Üçok, "Çiftçiye  katkı sağlayan hizmetleri nedeniyle TMO çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Sinan Koyuncu

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER