Muhteşem Sünnet Şöleni

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği gönüllüleri tarafından düzenlenen şölende kırk iki çocuk sünnet edildi.

Muhteşem Sünnet Şöleni

Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte sünnet olacak çocuklar ve aileleri, davul zurna eşliğinde ilçe meydanına kadar yürüdü. Burada Kur’an tilaveti ve ilahiler eşliğinde semazen gösterisi sunuldu, çocuklara Osmanlı macunu ve pamuk şekeri ikram edildi.

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir, sünnet şölenini geleneksel hale getirmek istediklerini belirterek, “Umudu, sevgiyi, iyiliği paylaşacağız. Özellikle annelerden dua istiyorum, çünkü dualar bizim en büyük gücümüz olacaktır. Dernek olarak kırkın üzerinde evladımızı sünnet ettirdik.

İnşallah bu çocuklarımız vatanına, milletine, bayrağına, Kur’an’a, dinine gelenek ve örfüne saygılı birer çocuk olacak ve bizler de onlarla gurur duyacağız.” ifadelerini kullandı. Program, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbeti ve duanın ardından sona erdi..

Mustafa Karataş yüzlerce çocukla sahnede bir araya gelerek duada yaptı.

Karataş; İyilik Hareketi öncüsü Kasım Alper Özdemir için de başarıyı ve iyiliği takdir etmek gerekir. Yapılan güzellikler ortada. Allah yollarını açık etsin; dedi..

Karataş’a Yolaçan köyünden Dut Pekmezi de hediye edilirken Karataş bütün hastalar için de dua istedi..

Etkinlikte Türk Tasavvuf musikisinin değerli isimlerinden Yusuf Karagöz ise ilahileriyle geceye ayrı bir renk kattı.

Etkinlik sonunda İyilik Hareketi gönüllülerinden Almanya’da yaşayan Günay ve Ayşe Güney çiftine, Ahmet Özdemir ve Güner Grup adına Furkan Güner, sünnet kesimleri için Fatih Kısa ya plaket takdim edildi.

Etkinliğe katılan Amasya Müftüsü Durmuş Ayvaz ise etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Programa; Amasya Müftüsü Durmuş Ayvaz,Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Eski Üsküp Eğitim Müşaviri İlker Kösterelioğlu,   CHP İlçe Başkanı Ömer Özalp, Saadet Partisi ilçe Başkanı Adem Özdemir, Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydın, Taşova Eski Belediye Başkanı Özgür Özdemir de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.