Sİyasete Yürüyen Değil,Koşan Gençlik Lazım

Son günlerin sen ben kavgasına dönen siyaset yeni arayışlar içine düştü. Gençliğe sarılan siyasette nasıl bir gençlik bekleniyor. İşte bu sorulara aranan cevaba Amasya'dan bir kaç örnek...

Sİyasete Yürüyen Değil,Koşan Gençlik Lazım

Güçlü ve başarılı bir geleceğin teminatı her zaman gençlerin varlığında kendini bulur. O nedenle dış güçler her zaman gençliği olması gereken yerden alıp, pasifleştirme yoluna giden projeleri ortaya koyarlar.  Günümüzde bu yolun en bariz açılımı sosyal medya dediğimiz dijital ortamlar olmuştur. Ülkemizde meydana gelen en küçük olumsuzluklarda dahi bu sistem en yoğun şekilde gençliğin üzerine nüfus etmektedir. 

Peki ama bu projeleri delen gençlerimiz yok mu ?

Elbette var... Bu gençlerimiz ne yazık ki medyamızın da çoğunu ele geçiren bu güçler tarafından görmezden gelinmeye devam ediyor. Kendi çabaları ve duyarlı vatandaşlarımızın bireysel çalışmalarıyla bu gençlerimiz az çok demeden topluma tanıtılmaya çalışılıyor. Bizlerde haberlerimizde bu nedenle sıklıkla manşetlere taşıyoruz. Haberciliğin sadece halkımızı güncel siyasi, spor, ekonomi ve ölüm haberleriyle değil, böylesi gençlerimizin çalışmalarının da değer bulduğunu anlatmaya çalışıyoruz.

Bu gençlerin son örnekleri Amasya Taşova 'da faaliyet gösteren İyilik Hareketi ve bunun başını çeken Şair ve yazar kardeşimiz Kasım Alper Özdemir olmaktadir.  Bir diğer Kürşat Kavak, Süleyman Sayar ve bu gençleri sosyal faaliyetlerle buluşturan eskiden Taşova Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış Mahir Demirbaş...

Mahir Demirbaş gençmişten bu güne siyasi duruşunu ve yaşamındaki örnek kişiliğini hiç kaybetmemiş aksine eksiklerini tamalayarak yoluna devam etmiş genç bir kardeşimiz. Siyasi kimliğini kullanarak asla bir yerlere gelmeye çalışmamış. Gün gelmiş boş gezmiş, gün gelmiş bir yerlerde nafakasını kazanmaya çalışmış. Son zamanlarda Kızılay gibi hayati bir kurumun içerisinde ter dökmüş. Şimdilerde ise Amasya Belediyesi Temizlik işleri sorumlusu olarak görev yapıyor. 

Evet Amasya Türkiye'nin küçük bir maketi konumunda, Amasya'da olan her güzel olay küçük Türkiye'nin büyük bahçesinde açan bir gül misalidir. Bu güllere gereken değeri verirsek büyük Türkiye'nin geleceğinde Amasya'nın izleri asla silinmeyecek şekilde etki bırakacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2022, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.