Taşova'da İyilik İftarı

Uzun bir aradan sonra Taşova'da iftar programı düzenlendi

Taşova'da İyilik İftarı

AMASYA Taşova Şehir Meydanında uzun bir aradan sonra ilk kez bir iftar yemeği ve etkinliği gerçekleşti.

Pandemi sürecinin zayıflamasıyla birlikte geleneksel iftar yemekleri de yeniden yapılmaya başlarken İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği yine bir ilke imza atarak şehir meydanında toplu iftar yemeği verdi.

İftar öncesi semazenlerin aşka dönüşünü simgeleyen sema gösterisi ve ilahilerle başlayan etkinlikte yemek sonrasında halk konseri yapıldı.

Teravih ezanına kadar süren etkinlikte sanatçılarımız Orhan Türkoğlu ve Onur Macit   ekibi birbirinden güzel türküler ile etkinliği özleyen insanımıza güzel bir saat dilimi yaşattılar.

Etkinliğe İyi Parti Amasya İl Başkanı Avni Verdi , Taşova İyi Parti ilçe Başkanı Ali Taş, CHP İlçe Başkanı Ömer Özalp , Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem Özdemir, Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Temiz, Taşova Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydın,  TOKSOY Derneği Başkanı Kazım Kazim Özdemir , Taşova ve köylerden bazı muhtarlar ve İyilik Hareketi gönüllüleri ile öğrenciler katıldı.

İftar programında konuşan İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir; niyeti halis olanın yaptığı her iş güzel ve anlamlı olur.

Biz her zaman gönüllere talip olduk. İyilik Hareketi bir gönül seferberliğidir. Üç yıldır da bu hareket kendini ispatlamıştır. Bu hareketin içinde riya, aldatma, siyaset ya da ticaret hiç olmadı. İnsan ayırma, ötekileştirmeye hiç bir zaman izin vermedik. Allah’ın rızasından başka bir gayemiz de olmadı ama iyiliğin nasıl yapılması gerektiğini de bir yerlere öğrettiğimize inanıyoruz. Allah bütün dostlarımızdan razı olsun dedi.

Özdemir; etkinliğe katılan ailelere, misafirlere ve destek olan Almanya’dan Günay Güney ve ailesine, Dürdane ve İlhan Belek ailesine, Seyide Aktaş ve Avukat Ali Metin’e teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.