Yaptıkları Güzellik Kadar Bayram Mesajlarıda Güzel

Pandemi Salgınının ardından toplumsal alanda duyarlılık örneği gösterenlerin başında Amasya Taşova'da Kasım Alper Özdemir öncülüğünde başlatılan İyilik Hareketi geliyor. İşte bu güzel yürekli gençler aynı güzellikte bir bayram mesajı yayınladı...

Yaptıkları Güzellik Kadar Bayram Mesajlarıda Güzel

İyiler Hareketi olarak gençlerin mesajı;

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Bu mana çerçevesinde biz gençlerin görevi, bu Cumhuriyetin yeğane unsuru olan Türk Milleti, bu milletin varlığının temeli ecdat ve ecdadımızın yadigarlarına sahip çıkmaktır. Ülkemizin olduğu kadar dünya milletlerininde bu zor günlerde geçmiş ile gelecek arasında mekik dokumaları gerekiyor. Geçmişi inkar geleceği yok görmek demektir. Biz Türk ahlak ve geleneği içinde İslam güneşinin de bizleri aydınlatmasıyla insan unsurunu en iyi tanıyıp idrak eden milletlerdeniz. Bu idrak sadece hissedilen değil, yeri geldiğinde fiiliyata dökülmesiyle kendini ifade edebilir. Yoksa okunmamış kitabın rafta durması misali bir işe yaramaz.

 Kaçak Bahis height: 255px;" />

İşte bu durum bugün kendini gösterdi, bizlerde bu idrakı bugün fiiliyata geçirmenin huzur ve refahını yaşıyoruz. Hani bazen bize göre şanssızlık dediğimiz durum aslında büyük bir tevafukun ortaya çıkmasıdır. Eğer biz geldiğimiz memleketimizde pandemi nedeniyle kalamamış olsaydık bu hasletimizi fiiliyata dökme şansını yakalayamayacaktık. Şükür olsun ki Allah bize bu güzelliği yaşatma fırsatı verdi. 

 

Köy köy dolaşarak hem büyüklerimizi ziyaret etmiş olduk, hem yurtiçi ve yurtdışındaki duyarlı ve kadirşinas işadamlarımızın Ramazan dolayısıyla aradıkları sevaplara kavuşmalarına vesile olduk. İsveç Malmö'den tutun da Bursa'da Bursalı Tekstil, Megasan ve daha birçok firmalarımız bu vefa gününde ahde vefalarını göstermiş oldular. Bizlerin yoluna altın ayarında güzellikler döken bu güzide insanlarımıza memleketimiz insanları adına teşekkürü bir borç biliyoruz.

 

Bu vesile ile tüm milletimizin ve İslam Alemi'nin Ramazan Bayramlarını kutlar, hayırların dünyanın hayrına vesile olmasını Yüca Yaradan'dan diliyoruz.

İyiyler Hareketi Adına

Kasım Alper Özdemir

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER