Yeşilırmak Marmara’yı Gözetliyor

Şehzadeler şehri Amasya’nın habercilerinden Ferhat TUTAK Yeşilırmağın akışına uyarlanmış objektifiyle Marmara denizini kadrajına alırsa ortaya ne çıkar acaba ?

Yeşilırmak Marmara’yı Gözetliyor

Yerel habercilik ulusal haberlerin ana kaynağını oluşturduğunu herkes bilir. Aslında haberciliğin en önemli detayları bir istihbaratçı misali yerel habercilerde gizlidir. Ulusal haberler genelde haberleri yüzeysel geçer. Biraz içeri dalsa da o bile sürtünerek geçer desek yeridir. Ama yerel haberci denizin dibindeki yeraltı gemisi gibi detayı inceler.

Bakalım yerel haberciliğin usta kalem ve objektifi Ferhat Tutak İstanbul’un en önemli mekanlarında yapmış olduğu çekimlerle nasıl bir İstanbul portresi çizecek.

Gazeteci Ferhat Tutak ile ortak yanımız Amasya için bir değer olan Amasya Belediye Başkanı Sayın  Mehmet SARI ile bütünleşen habercilik konusundaki ortak yanlarımız… Bizler Mehmet Sarı’nın İstanbul’dan Amasya konusunda düşünce ve desteklerini yazar çizerdik, Ferhat Tutak ise sayın Sarı’nın İstanbul’dan ayrılış sonrası özlemle arzuladığı Amasya hizmetlerini, haberleriyle yerinde yazıp çizmesidir.

Bu noktaya kadar durum gayet iyi anlaşıldı sanırım..

Bakalım Ferhat Tutak, Mehmet Sarı gerçeğiyle, İstanbul gerçeğini Marmara denizinden yeşilırmağa nasıl akıtacak..!

‘’Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler’’ diyelim gerisini yerel gazetecilikte usta isme bırakalım…

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 10:21

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER